Заняття 1 народознавства «Хата моя біла...»
Програмовий зміст: продовжувати формувати уявлення дітей про традиції та
звичаї українського народу, знання національних символів та оберегів,
різноманітність національних страв, одягу, посуду, використання їх у побуті;
розвивати почуття поваги до традицій українського народу; виховувати
любов до Батьківщини.
Обладнання: стилізована українська кімната, коровай, українські страви,
картки-символи, набір дерев’яних ложок, національний одяг, кольорові
стрічки.
Методи та прийоми: бесіда-пояснення; використання знаків-символів,
кольоротерапії, логоритміки.
Словник: рушник, калач, пампушки, скриня, корсетка, корали, шаровари,
обереги, самоцвітне, чепурити, вечорниці.
Хід заняття
До світлиці заходять діти в українських костюмах, їх зустрічає Господиня.
Господиня
Гостей я завжди стрічаю
Круглим житнім короваєм,
З рушником беру таріль,
Коровай кладу і сіль,
Шанобливо хліб підношу
І, вклонившись, щиро прошу:
— Любий гостю наш, приймай
Дружби символ — коровай.
— Бачу, що і ви завітали до моєї оселі не з порожніми руками. Як ви
готували свої гостинці?
1-ша дитина. Місили тісто, розкачували, заплітали в косу та з’єднували по
колу, змащували і притрушували маком. Це калач.
2-га дитина
Я печу, печу, печу
Діткам всім по калачу.
Зверху маком притрушу,
В піч гарячу посаджу,
Випікайтесь, калачі,
У натопленій печі!
Господиня. Хліб та коровай в українській оселі подають на рушнику. Це
давній звичай. «Хата без рушника — що родина без дітей». Хліб і сіль на
рушнику — це ознака гостинності українського
народу. Його прикрашали символами та оберегами.
Коло: знак сонця, світла.
Квадрат, ромб: знак поля, землі.
Ромб із крапками: засіяне поле.
Хрестик: знак простору.
Хрест у колі: світло завжди і навкруги.
Орнамент на одязі є символом. Обереги у вигляді рослин, птахів, тварин —
це символи життя і народження.
Дидактична гра «Впізнай символ»
Діти показують картку-символ відповідно до їхніх значень.
Господиня
Я вас, друзі, всяк вітала,
Хлібом-сіллю зустрічала,
А тепер найкраще блюдо,
Що їдять у нас повсюди.
Ось погляньте залюбки —
Українські пампушки!
Із піджаркою із сала
Та із часником приправа.
До борщу вони найкращі
Можна вжити і до каші.
Бесіда про національні страви
— У чому подають пампушки?
— Які ще українські національні страви ви знаєте?
— Щоб покуштувати страву, потрібно взяти ложку. А чи знаєте ви, якими
ложками їли в давнину? (Дерев’яними.)
Логоритміка
Господиня. Дерев’яні ложки використовували як у побуті, так і для
відбивання ритму — як музичний інструмент.
(Діти по черзі відбивають ритм на ложках.)
Господиня
Я поки гостей чекала,
Скриню все перебирала.
Дерев’яна синя скриня —
В хаті справжня господиня.
Синя скриня всіх взуває,
Синя скриня й одягає.
У великій синій скрині
Є хустка бабусі Катерини,
А ще в скрині є намисто,
Самоцвітне, променисте.
Дерев’яна синя скриня
В хаті справжня господиня.
— У скриню складали одяг: жіночий: сорочкувишиванку, спідницю,
жилетку, корсетка, фартух, хустку, корали, намисто, вінок; чоловічий:
шаровари, пояс, сорочку, шапку, чоботи.
Дівчатка дуже чепурили свою вроду, дбали про довгу й гарну косу.
Народна мудрість говорить: «Подивись на косу, а подумай про господиню».
У віночки з квітів вплітали шовкові стрічки.
— Які кольори стрічок у вінку? (Відповіді дітей.)
Кольоротерапія
Жовтий — символ сонця;
синій — неба і води;
зелений — символ краси та молодості;
рожевий — символ врожаю;
малиновий — здоров’я;
фіолетовий — мудрості.
— Коли дівчата та хлопці так гарно вбиралися, вони йшли на святкування.
— А які свята ви знаєте? (Вечорниці, колядування, купальські, весілля,
обжинкові, весняні.)
Підсумок заняття
Господиня. Я сподіваюся, що вам сподобалось у моїй господі.
В щасливу і сумну години,
Куди б ваш не стелився шлях,
Не згасне вогнище родинне
В малих і лагідних серцях!
Конспект заняття з валеології
«Про здоров’я знаємопро здоров’я дбаємо»
Мета: Закріпити уявлення дітей про те, що найбільше багатство людини-здоров’я. Формувати потребу дбати про своє здоров’я, турботливо ставитись до свого організму, вміти його доглядати. Ознайомити дітей з тим, що джерелом зміцнення здоров’я і запобігання хворобам є здоровий спосіб життя. Закріпити чотири основні правила здоров’я.
Розвивати: бажання вести активний спосіб життя, дбати про своє здоров’я, турботливо ставитися до свого тіла та організму. Розвивати: мислення та комунікативні функції.
Виховувати: корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я, прищеплювати інтерес до занять фізкультурою і спортом. Виховувати: вміння дотримуватись загальних правил і норм поведінки в спільній колективній діяльності.
Хід заняття.
( Діти заходять у групу і вітаються)
Діти: Доброго ранку доброго дня
Бажаємо усім вам здоров’я й добра.
Вихователь: Доброго ранку доброго дня
Бажаю усім здоров’я й добра
Хай ваші очі загоряться
І ваші личка посміхаються
І день новий наш починається.
Здоровенькі були, любі друзі
Здоровенькі були!
Правда чудова ця фраза?
Вона нас зближує відразу.
Цю фразу повторюйте часто.
Щоб був у нас дійсно чудовий настрій.
Дитина: Хочеш буть здоровим, дужим?
Ось, що пам’ятай мій друже:
Овочі, корисна їжа,
Чистота, повітря свіже
Рух, зарядка і режим
Хай стануть правилом твоїм!
(звучить музика «Адажіо»)
Вихователь: У нас з’явилось чарівне віконце, за ним найцінніший скарб планети Земля. Хто з вас хоче його побачити, може зазирнути у це віконце, але не розповідайте кого ви там побачили, аж поки всі найцікавіші і найсміливіші не зазирнуть в нього.
(лунає музика діти зазирають у віконце)
Вихователь: Кого ви там побачили у віконці?
-Я теж бачила себе. Кожен з нас особливий, неповторний, живе сьогодні і є найціннішим скарбом на землі. Діти, а якими ви бачили себе?
Діти: красивими, гарними, добрими, усміхненими, веселими, без сліз…
Вихователь: Якщо ти веселий і тобі хочеться бігати, стрибати, якщо ти їси з апетитом і міцно спиш – значить ти здоровий.
Добре здоров’я – це коли тобі добре, нічого не болить, ти веселий, уважний, активний і старанно працюєш, граєшся.
Дитина: Зрозуміло всім відомо,
Що приємно буть здоровим,
Тільки треба знати,
Як здоровим стати.
Вихователь: Що треба робити, щоб бути здоровим?
Діти: Потрібно займатися спортом, загартовуватися, їсти корисну їжу, бути веселим, спати…
( До групи заходить Незнайко і несе незакінчену панораму)
Вихователь: Діти погляньте хто завітав на наше заняття. Добрий день ти хто такий?
Незнайко: Я- Незнайко! Вправний, дужий
До науки небайдужий,
Прошу мені допомогти,
Знання корисні здобувати,
Як здоровими зростати.
Вихователь: А що це ти приніс із собою, дітки давайте розглянемо.
( Вихователь вішає панораму на дошку )
Незнайко: Є у нас здоров’я програма
Ось незакінчена панорама
Пропоную дослідниками стати
Різні завдання розв’язати
Щоб правила здоров’я нам пізнати.
Вихователь: І насправді ця панорама не закінчена. А щоб завершити її потрібно знати правила здоров’я. Ну то що дітки берімося до роботи. Допоможемо Незнайкові?
Ми сьогодні дослідники, тому перше завдання.
«Дослід з милом»
Вихователь: Подивіться на свої руки, які вони ? Ви щось бачите?
- На руках є маленькі пори в них збираються мікроби, без мікроскопу їх не видно, але вони бояться мила. Ви хочете перевірити це?
- Проведемо дослід (зляти воду дітям на руки)
- Які стали ваші руки? (переливаю воду в банку)
- То який можна зробити висновок? (потрібно митися з милом, тоді краще змиваються бруд і мікроби.)
Вихователь: Діти, а як чистити зуби, лише водою, які вони будуть? А коли на щітку покладемо пасту і почистимо зуби, то які вони будуть? (біліші, чистіші, здорові, не будуть боліти, буде свіжий подих.)
Вихователь: Молодці, це ви правильно говорите, щоб бути здоровим потрібно митися з милом, шампунем чистити зуби пастою.
Дитина: Особиста гігієна- це значить
Бути охайним, вмиватись
Чистити зуби нам щодня
Не боятись мила, губки, гребінця
Якщо з цим буде гаразд
Будем мати вигляд клас!
2. Дослід-гра «Засоби гігієни»
Вихователь: Діти подивіться, ось у мене є коробка, а там речі, які вам добре відомі, а що там за речі ви дізнаєтесь відгадавши загадки.
«Хоч великі зуби маю та нікого не кусаю,
Про волосся ваше дбаю і світленьке і темненьке
Причешу усіх швиденько»(гребінець)
«В тюбику ховаюся на зуби задивляюся»(паста)
«Помічниця є одна не велика й не мала,
Зверху вниз і навпаки чистить зуби залюбки»(зубна щітка)
«Гладеньке запашне, добре миє тебе»(мило)
«Дуже я люблю носи, ти завжди мене носи,
Я свою роботу знаю, в чистоті носи тримаю»(носовичок)
«Хто часто вмивається, той мною витирається»(рушник)
Вихователь: А як ці речі називаються? (засоби гігієни)
- Діти в цій коробці є ще багато предметів, тому наступне завдання для дослідників розділити їх на дві купи. На зелений кружечок покладіть речі які потрібні для догляду за тілом, а на червоний які непотрібні.
(Діти розділяють речі на дві купи)
- Дослідникам ще одне завдання поділити ці засоби гігієни на дві групи:
1. Для спільного користування.
2. Для особистого користування.
(Діти розділяють засоби гігієни на дві групи)
- Чому ви так розклали?(діти обгрунтовують свої дії)
- Отже діти, який можна зробити висновок? Яке перше правило здоров’я.
Діти: Дотримання правил особистої гігієни, основа здоров’я.
(Повісити частину панорами)
Вихователь: А що ще треба, щоб бути здоровими?(займатися спортом)
- Ви сказали, щоб бути здоровими треба займатися спортом, давайте це доведемо.
Дитина: Всюди друзів ми знайдемо з ними як одна сім’я,
Але нам без друга спорту не прожить ані дня.
Вихователь: День- ніч знову день, і знову ніч. Вночі ми спимо і наше тіло відпочиває і ось настає ранок, щоб швидше прокинутися бути бадьорим, потрібно робити що?(ранкову гімнастику)
Дитина: Кожен день по розпорядку маємо робить зарядку.
Для здоров’я вона плюс намотай собі на вус.
Вихователь: Ви робите ранкову зарядку кожного дня? Я вам ще скажу, що протягом дня потрібно багато рухатися «Рух-це здоров’я» - говорять у народі.
Як ви на протязі дня рухаєтесь?(бігаєм, стрибаєм, займаємся фізкультурою, граєм в рухливі ігри)
Дитина: Для бадьорості і сили швиденько прошу встати
Зробити ряд фізичних вправ, щоб лінь і сон тікав.
«Спортивний марш»
Кожен день по розпорядку-раз- два-три.
Ми виконуєм зарядку –раз-два-три.
Щоб здоровим бути дітям і ніколи не хворіти.
Раз, два, раз, два, раз, два, три.
Кличе сонце на подвір’я -раз- два-три.
Можна дітям там побігать -раз- два-три.
Руки вгору та донизу. Вліво вправо подивились.
Раз, два, раз, два, раз, два, три.
Ми крокуємо по колу -раз- два-три.
І ніхто не буде кволий -раз- два-три.
Зупинились, повернулись. А тепер всі розімкнулись.
Раз, два, раз, два, раз, два, три.
Нахиляйтесь, присідайте -раз- два-три.
І сусіда не штовхайте -раз- два-три.
Біг на місті починайте, потім трохи пострибайте.
Раз, два, раз, два, раз, два, три.
І дорослим і малятам -раз- два-три.
Спорт подвоює заняття -раз- два-три.
Підростемо ми і в спорті, подолаєм всі рекорди
Раз, два, раз, два, раз, два, три.
Вихователь: А ще обов’язково потрібно загартовувати свій організм, тобто привчати свій організм до різних погодніх умов. Тобі допоможуть сонце, повітря і вода. А як ви загартовуєтесь?
Діти: Загартовуватись можна так:
- обливатися холодною водою;
- обтиратися мокрим рушником,;
- загарати;
- гуляти щодня на свіжому повітрі;
- купатися в річці, озері чи морі;
- приймати щодня холодний душ;
- ходити босоніж по траві.
Вихователь: Але пам’ятайте не можна загартовуватися без догляду дорослих. Тому що переохолодження може привести до застуди, а перебування на сонці до головного болю, нудоти.
- Діти пригадайте і назвіть види спорту якими ви можете займатися?
- А зараз пограємо в гру «Пантоміма»
( діти грають в гру «Пантоміма»)
Дитина: Займатися фізкультурою і спортом,
Для організму нашого важливий елемент.
Не вийде з тебе справжнісінький спортсмен.
Та сила витривалість і здоров’я
Це самий дорогий презент.
Дитина: Хочеш бути силачем подружись зі спортом,
Ковзанами і м’ячем, стадіоном, кортом.
Вихователь: Отже, яке друге правило здоров’я? «Щоб здоровим стати подружитись зі спортом варто». (повісити частину панорами)
Вихователь: Для здоров’я крім занять спортом та особистої гігієни, що ще потрібно? Що потрібно для росту і сили? Що потрібно робити щоб їжа приносила користь?
Діти: - Їсти в один і той же час.
- Ретельно пережовувати їжу.
- Не поспішати під час їжі.
- Не розмовляти під час їжі.
- Не переїдати, і не наїдатися на ніч.
- Не вживати багато гострої, солоної та солодкої їжі та борошняних виробів.
- Не можна зранку їсти цукерки та жувальні гумки.
Дитина: Щоб мати здоров’я слід правильно їсти,
Вживати поживне і тільки корисне.
Не їсти надміру, не шкодити тілу,
І пам’ятати про вітаміни.
Вихователь: Так діти все правильно, щоб забезпечити наш організм енергією необхідні вітаміни. Особливо багаті на вітаміни сирі овочі і фрукти. Так, як ми сьогодні дослідники я ще раз хочу перевірити ваші знання.
3.Дослід – гра «Корисна і шкідлива їжа»
Вихователь: Ось малюнки (на кожну дитину) на яких зображені різні продукти харчування. Обведіть зеленим олівцем ті, які на вашу думку більш корисні, а червоним ті які менш корисні.
- Діти скажіть чому ви так обвели.(діти обгрунтовують свої відповіді)
Вихователь: Отже, вітаміни, що містяться в продуктах харчування необхідні для нас усіх. Якщо їх достатньо ми веселі, бадьорі у нас гарна шкіра і волосся, міцні зуби і кістки, нічого не болить.
- Незнайко ти зрозумів, що корисно, а що ні?
Незнайко: А що солодка вода і чіпси некорисні, вони ж такі смачні?
Вихователь: Діти наш Незнайко не дуже зрозумів. Ось у мене є кошик із продуктами допоможіть Незнайкові накрити корисний стіл.
Гра «Накрий стіл»
(Діти з кошика викладають на стіл тільки корисні продукти і обговорюють чому саме цей продукт корисний)
Вихователь: Ну що Незнайко тепер зрозумів?
Незнайко: Так.
Вихователь: Я рада, що ви маленькі всезнайки виконали завдання і ось вам додаток до третьої частини панорами. І ви пізнали ще одне правило здоров’я «Дотримуйся режиму харчування, вживай корисну та поживну їжу»(повісити третю частину панорами)
Вихователь: Діти нам залишилося заповнити третю частину панорами. Я пропоную вам як дослідникам з’ясувати чи впливає настрій на наше здоров’я. Адже ми радіємо сонячному дню, теплому дощику, веселим пташкам.
На все, що відбувається навколо ми звертаємо увагу і це створює у нас хороший настрій. Та коли стається щось неприємне ми хвилюємось, переживаємо. Всі ці хороші і негативні емоції впливають на наше здоров’я.
Ось у мене є зображення смайликів, назвіть який у них настрій?
Незнайко: у моєму конверті є личка дітей, але вони якісь дивні.
Вихователь: Ми тобі допоможемо все з’ясувати. Діти що це? Чого не вистачає? Незнайко личка, яких дітей тобі намалювати?
Незнайко: Здорових.
(Діти домальовують личка дітей)
Вихователь: Незнайко подивись, що намалювали діти для тебе. Якщо людина здорова то вона усміхнена, добра.
В народі кажуть «Не питай про здоров’я дивись на обличчя» тому, що обличчя є дзеркалом здоров’я дитини, щоб здоровими нам бути краще посміхатись ніж сумувати. Хороший настрій, весела вдача відженуть від нас хворобу і біду. Ось і доповнення до четвертої частини панорами. Наступне правило здоров’я «Хвороби не бійся, для здоров’я завжди смійся».
Незнайко: Як дослідниками стали всі завдання розв’язали,
Закінчили панораму, для здоров’я головну програму.
Багато цікавого, нового розказали, чарівні правила пізнали.
Вихователь: То які правила здоров’я ми пізнали. Давайте повторимо їх.
Дотримуватись правил особистої гігієни - запорука здоров’я.
Щоб здоровими нам стати, подружитись зі спортом варто.
Дотримуйся режиму харчування, вживай корисну та поживну їжу.
Хвороби не бійся, а для здоров’я завжди смійся.
Дитина: Хто здоровий той не плаче, жде його в житті удача.
Хто здоровий не сумує, нас загадками мудрує.
Він сміливо в світ іде й за собою всіх веде.
Бо здоров’я це прикраса здорова, чудова, ясна.
І доступні для людини всі дороги і стежини.
Нам долать нові вершини ми – майбутнє України!
Щоб творити і дерзати то здоров’я треба мати.
Як зростемо ми здорові, як богатирі казкові,
Буде нація здорова, держава пречудова.
Конспект заняття з розвитку мовлення «Осінь»
Мета.
Пізнавальний розвиток: закріпити, узагальнити та систематизувати
знання дітей про ознаки пізньої осені, формувати вміння називати та
пояснювати їх.
Мовленнєвий розвиток: поповнити словниковий запас дітей,
удосконалювати розповідне мовлення та фонематичний слух.
Формувати уміння від іменників утворювати прикметники.
Вправляти дітей у звуковикові (ш). Розвивати інтонаційну виразність
мовлення та силу голосу.
Художньо-естетичний розвиток продовжувати знайомити малят з
музичними та дитячими літературними творами, вчити розуміти їх та
обговорювати зміст.
Креативний розвиток: сприяти розвитку пам'яті, уяви та образного
мислення під час вивчення вірша за ейдотехнічними таблицями.
Розвивати інтерес до художнього слова, бажання вчити вірші.
Виховувати любов до природи рідного краю, уміння бачити красиве
у всіх її проявах.
Хід заняття.
Діти, ви всі добре знаєте яка у нас зараз пора року. Яка? (осінь)
А яка зараз осінь рання чи пізня? (пізня).
Так пізня осінь краєм ходить, скрізь в природі лад наводить.. А ви,
діти, хочете послухати як ходить пізня осінь? (так) Тоді закривайте
очі і слухайте, (звучить запис музики П.І.Чайковського «Сумна
пісенька».)
Ви послухали музику. Як ви гадаєте пізня осінь весела чи
сумна? (сумна)
Як ви думаєте чому вона сумна? (холодно, сонечко світить мало,
опало листя з дерев, полетіли птахи, часто йде дощ)
Так, пізня осінь сумна, тому що вся природа сумує за тим, що тепло
вже скінчилось, а попереду довга холодна зима. Хто з вас знає, як
називається останній місяць осені? (листопад)
А як ви думаєте, чому він так називається? (бо опадають останні
листочки з дерев)
От давайте, щоб осінь так не сумувала ми розповімо про її останній
місяць все, що знаємо. Під час прогулянок ми з вами спостерігали за
природою, і я гадаю, вам буде легко пригадати все, що ви знаєте про
листопад. А ще вам допоможуть мої запитання та картина.
- Дні у листопаді короткі чи довгі?(У листопаді дні короткі)
- Сонечко у листопаді встає рано чи пізно? (Сонечко у
листопаді
встає пізно, а заходить рано)
- Часто дні у листопаді бувають ясними?(У листопаді дні
ясними
бувають рідко)
- Погода у листопаді зазвичай похмура, сира чи сонячна?(У
листопаді
погода сира та похмура)
- Дощі у листопаді йдуть рідко чи часто? (У листопаді дощі
йдуть
часто)
- Дощі у листопаді теплі чи холодні? (Дощі у листопаді холодні)
Діти, ви дуже гарно розповіли про те, що є у листопаді. А зараз
давайте пограємо у гру «Чого не має у листопаді?». Будьте
уважними.
- У листопаді є листя на деревах? Чому? (У листопаді не має
листя
на деревах, тому, що воно опало)
- У листопаді буває зелена трава? Чому? (У листопаді не
має
зеленої трави, бо вона посохла)
- У листопаді цвітуть квіти? Чому? (У листопаді не має квітів,
бо
вони зів'яли)
- У листопаді можна побачити перелітних пташок?
Чому? (У
листопаді не має перелітних пташок, бо вони полетіли у
теплі
краї)
- У листопаді літають бджілки та метелики? Чому? (У листопаді
не
має комах, бо вони поховалися)
- У листопаді лежить сніг? Чому? ( У листопаді не має снігу,
бо
зима ще не настала).
Так, діти снігу ще не має, а чим вкрита земля у листопаді? (листям)
А ще у листопаді дме холодний осінній вітер. Він так сильно подув,
що
листочки через відкрите віконце залетіли до нас у кімнату. Давай ми
їх
позбираємо.
Ти береза, я - дубок. Вибирай собі листок.
(діти збирають листя)
А тепер уважно роздивіться і назвіть з якого дерева у вас листок?
Який
він?
(З клена - кленовий; з дуба - дубовий; з берези - березовий; з верби
-
вербовий.)
Ви гарно розповіли про свої листочки, а зараз уявіть, що ви
стали
осінніми листочками.
Фізкультхвилинка «Осінні листочки»
(Звучить музика П. І Чайковського з циклу «Пори року»)
На дереві жили листочки
Зелені в них були сорочки, (діти стоять на місці, простягнувши
догори
Вони всі гілочки тримались, руки та махають листочками)
І з деревцем не розставались
Та ось листочки пожовтіли.
І раптом з вітром полетіли. (діти опускають руки та кружляють,
Вони в повітрі всі кружляють, зображуючи політ опалого листя)
Несуться, спокою не мають.
Листки на землю опустились. (діти присідають і сидять
нерухомо) Вітерець питає: «Ви стомились? Давайте-но,
листки-малята Ще танцювати, ще кружляти!
І знову підхопив листочки. (діти підводяться і
танцюють) І знов вони летять в таночку... Танцює лист,
шепоче сад: «Прийшов осінній листопад».
А зараз давайте з наших листочків складемо осінній букет. Летіть
до мене всі кленові листочки. Всі дубові, всі вербові, всі
березові. Подивіться, який гарний букет у нас вийшов. Діти, скажіть, а
ви ходили по опалому листі? (так) Ви помічали, як воно шелестить?
(ш-ш-ш)
Який звук ми чуємо, коли йдемо по листю швидко? (діти
промовляють звук ш голосно)
А коли йдемо повільно? (діти промовляють звук ш тихо) Молодці,
малята, ви дуже гарно зараз прошелестіли. А я знаю шелесткі
чистомовки. Хочете вас навчу.
(діти за вихователем повторюють чистомовки спочатку голосно, а
потім тихо)
Чистомовки.
Шу-шу-шу - теплу шапку я ношу. Ши-ши-ши - ти
додому поспіши. Ші-ші-ші - всі ми любимо вірші.
Ви, діти, любите вірші?
От давайте зараз послухаємо вірш поетеси Марії Познанської.
Він називається «Йдуть дощі» (вихователь читає вірш)
Йдуть,ідуть, ідуть дощі.
Стали чорними кущі.
І дерева чорні стали,
Бо листочки всі опали.
Тільки дуб стоїть у листі,
А калинонька - в намисті.
Сподобався вам вірш? Про яку він пору року? Про яку саме
осінь? Чому ви думаєте, що про пізню? Які стали кущі та дерева?
Чому? Так, пізня осінь забрала всі яскраві барви,а залишила нам сірі
та сумні.. Пізня осінь часто плаче дощем, її дуже сумно. Щоб
розвеселити осінь давайте вивчимо для неї вірш, який я
прочитала. А допоможе нам чарівний малюнок, який прислала
осінь, (вивчення вірша за ейдотехнічною таблицею) (діти 4-5 чоловік
розповідають вірш за таблицею)
Молодці, малята, осені дуже сподобалось як ви розповідали вірш.
А зараз подивіться на малюнок і скажіть, як ви думаєте, приємно
деревам стояти, коли дме холодний осінній вітер і йде дощ ? (ні)
Уявіть собі, що ви стали Добрими чарівниками, які змусять вітер
не дути, а дощ не йти. Які б ви слова сказали дощу та вітру? (Дощику,
будь-ласка, не йди, бо деревам холодно. Дощику, припини йти,
пожалій дерева та кущі. Вітре, я тебе дуже прошу, не дми, бо деревам
холодно тощо.)
Молодці, малята! Ви дуже постаралися. Я думаю, що вітер та дощ
послухають вас, і всі дерева заснуть до весни довгим та спокійним
сном. Осінь теж піде спочивати. їм обовязково присниться добра
чарівна казка. А ми з вами будемо чекати у гості наступну пору року.
Яку? (зиму)
А на згадку про осінь нам залишиться букет з осінніх листочків. Тож
давайте ми зараз попрощаємося з осінню та заспіваємо останню в
цьому році осінню пісеньку.
Немає коментарів:
Дописати коментар